Yamaha Deniz Motorsikleti

yamaha

Yüksek performanslı eğlence dünyasında lider biziz. YAMAHA olarak, dünyadaki aksiyon endüstrisinin yönlendiricileri, makine gücü ile yapılan su sporlarının teşvikçisi ve önderleriyiz...
YAMAHA'CI GENÇLER, HAYDİ ATLAYIN, AKSİYON NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ!

Sizi ne teşvik ediyorsa, bizim ilham kaynağımız da o'dur. Yamaha deniz motosikletiniz ile yaptığınız bir gezinti sonrasında, yüzünüzdeki tebessüme engel olamıyorsanız, görevimizi başarmışız demektir.

OLAĞANÜSTÜ SÜRÜŞ KOŞULLARI TECRÜBELERLE YARATILMIŞTIR.
Bir Yamaha deniz motosikletinde neler bulunmaktadır? Her yıl su üzerindeki faaliyetlerde müşterilerimizden öğrendiğimiz önerileri de hayata geçirmekteyiz.

Her geçen yıl, adım adım mükemmel sürüş uygulamalarının ardında hep bizim Yamaha logomuz yer almaktadır.

Yamaha Deniz Motosikletlerinde olan bazı genel teknik üstünlükler:

1.    Çevirmeli tutamak şeklindeki kavrama düzeneği vasıtasıyla kademeli kontrol:
(0 --- + 12 derece) Bu ayar konumunda, aracın plane / minumum sürtünme ile seyri konumuna, çok daha kısa sürede geçilerek, maksimum hız kademesine daha kolay ulaşılması mümkün olabilmektedir.

(0 --- - 12 derece) Bu ayar konumunda, taşıtın ön kısmı aşağı konumda olacağından, daha fazla kontrol imkanı sunmakta ve manevra kabiliyetini arttırmaktadır.

2.    Dikiz Aynaları:
Basit olmakla birlikte, çevrenizdeki faaliyetleri izlemek açısından oldukça zorunlu ve faydalı bir donanımdır. Yamaha'nın önce güvenlik ilkesinin bir bölümünü oluşturur ve yolcuları, kayakçıları, sörfçüleri ve kısaca sollayıp geride bıraktığınız insanları takip etmek için harika bir aygıttır. Mevcut olduğu modeller: Super Jet hariç tüm modellerde.

3.    Hızlı Trim Sistemi (QSTS):
Bu sistem, seyir halindeyken deniz taşıtının ani trim (baş - kıç açısal ayarı) değişimi yapmasını sağlamakta ve hatta tercihleriniz doğrultusunda, taşıtın su sathı üzerine yükselmesini (plane durumu) sağlayarak, daha çabuk hızlanmasına ve daha keskin dönüşler yapabilmesine olanak tanımaktadır. Toplam; beş farklı konum ve 24 dereceden (-12 /+12) oluşan trim aralığı sayesinde, taştın mükemmel şekilde kontrol edilebilmesi sağlanmaktadır. Mevcut olduğu modeller: Super Jet hariç tüm modellerde.

4.    Yükle Ve Yola Çık:
Çevrenizdeki her şey %100 ıslak olduğunda, kuru bir depoya duyulan gereksinimin önemi daha iyi anlaşılır. Bu nedenle, Kişisel deniz aracımızı (PWC), 112 litreye kadar varan, kullanışlı bir istifleme / depolama bölümüne sahip olacak şekilde tasarlamaktayız. Seyyar malzemeler, dijital kameralar, şnorkel malzemeleri ve kamp araç gereçlerine kadar aklınıza gelen her şeyi bu bölümde muhafaza edebilirsiniz (aranızda şirin, küçük bir ada bilen var mı?) - ve bazı modellerde yalıtılmış bir soğutma bölümü de bulunmaktadır.
Mevcut olduğu modeller: Kapasitesi değişik olmakla beraber, tüm modellerde mevcuttur.

5.    Kademeli Ayarlanabilir Dümen (5-TAS):
Klik - klik - klik - klik - klik… WaveRunner'ınızın dümen konumunu, sürüş tarzınıza ve tercihlerinize göre ayarlamak işte bu kadar basit.
Mevcut olduğu modeller: Super Jet hariç tüm modellerde.

6.    PADLOC / Uzaktan Kumanda İle Kilitleme Sistemi: Şifre Yoksa, Hareket De Yok:
Yamaha'nın Programlanabilir Dijital Ateşleme Kilitleme Düzeneği, WaveRunner'ınızın fırsatçı şahıslara ve hırsızlara karşı korunmasına yardımcı olmaktadır. Endüstride kullanılan ilk kişisel, programlanabilir, dijital güvenlik sistemidir, patentine sahip olduğumuz bu sistem oldukça etkin şekilde çalışmaktadır.
Uzaktan Kilitleme Düzeneği: Bu düzenekte ateşleme sistemi güvenlik donanımı bir uzaktan kumanda ünitesi vasıtasıyla devreye sokulmaktadır (model bilgilerine bakınız).
Mevcut olduğu modeller: Super Jet hariç tüm modellerde.

7.    Su Üzerinde Kullanılan En İyi Koltuk:
Hiç kimse, mükemmel bir sürüş keyfini size sunmak için bizden daha fazla çaba göstermez ve bu zaten, ürünlerimizi incelediğinizde her yönüyle belli oluyor. Ayak koyma bölümünden, tutamaklara kadar ve bu kısımların arasında kalan her noktada, Yamaha'nın ergonomik tasarım araştırmacılığı sayesinde, güneşlenmek amacıyla yola koyulan ya da rahat bir kullanım arayan herkes için üstün bir konfor seviyesi, güvenlik ve sürüş keyfi sunulmaktadır. Mevcut olduğu modeller: Bütün modeller (elbette SuperJet 700 hariçtir!)

8.    Tekne Yapısı: Hızlı, Düzgün, Kuru...
Üzerlerinde yoğun araştırmalar ve testler yapılan Yamaha'nın kişisel deniz araçlarının gövdeleri, diğer imalatçıların hala üzerinde kafa yordukları sürüş kolaylıkları sunmaktadır. Araçlarımızın gövdeleri / karinaları, her türlü su koşulunda, adeta ray üzerinde hareket eder gibi düzgün bir hatta seyir yeteneği, kararlı ve güvenli kullanım özellikleri bir araya getirilmiştir. Mevcut olduğu modeller: Bütün modeller.

ÜSTÜN GÜÇ SEVİYESİ VE TETİK HASSASİYETİNDE REFLEKSLER

Yamaha'nın performans mühendisliği ve yarış endüstrisindeki ismi, uzun bir süredir efsanevi olay olmuştur. Motor kaputunun altına bir göz atıldığında, bunun nedeni hemen anlaşılacaktır. O kaputun iç kısmında; "gücü - bilinçli bir parmak hareketiyle milisaniyeler içerisinde devreye sokulacak kusursuzca dizginlenmiş olağanüstü boyuttaki gücü" bulacaksınız.

Bu kaba kuvvet ve ustalık tekniklerinden oluşan eşsiz paket, henüz yolun başlangıcında: Yamaha, su üzerinde manevra yapan diğer kullanıcılarla dostça bir ortamda, sürüş keyfi sunacak deniz taşıtını imal etmeye kendisini adamış durumdadır.

A.    MR-1: PWC Gücünün Geleceği:
Akıllara durgunluk veren MR-1 güç donanımı, deniz bölümü, motosiklet, kar taşıtı ve yarış arabası alanlarındaki tecrübelerimizden kaynaklanmaktadır. Su soğutmalı, dört silindirli, üstten çift eksantrik milli, 20 supaplı tasarım; onu, ilk kez FX140 modelinde kullanarak, dünyada gelmiş geçmiş ilk 4 zamanlı motoru olan kişisel deniz taşıtını piyasaya sürdüğümüzde, PWC endüstrisini yerinden oynatmıştı. Hafif ve küçük hacimli bir deniz paketinde, geniş güç bandı ve doğrusal ivmelenme yanıtına sahip, oldukça yüksek bir güç çıkışı sunmaktadır.

Ve o, düşük gürültü ve düşük egzoz seviyeli tasarımı sayesinde; ABD hükümetinin sıkı "EPA 2006 emisyon" kurallarını fazlasıyla karşılayan, geleceğin PWC gücüdür. (Ayrıca, oldukça düşük emisyon seviyesinden dolayı "Kaliforniya CARB iki yıldız" ödülünü de kazanmıştır). Bütün bunların yanı sıra dört zamanlı motor teknolojisinin yakıt, yağ ve bakım hususlarında sağladığı önemli tasarruflar da cabası. Mevcut olduğu modeller: Bütün FX ve VX modelleri.

B.    Hiper / Aşırı Süratte Akışa sahip Jet Pompalı Tahrik Sistemi:
Bu, gücün gerçek anlamda suya aktarıldığı yerdir. Yamaha'nın hiper akışlı jet pompası, yüksek akışlı emiş, bir "Basınç Yönlendirme Ünitesi", ileri-kademeli, yivli paslanmaz çelikten pervane (SJ 700 modeli hariç) ve oldukça hassas dış zarf -pervane toleransları, gibi özellikler sayesinde, mükemmel bir "suyu yarma' ve "ivmelenme" performansı sağlamaktadır. Mevcut olduğu modeller: Bütün modeller.

C.    YPVS (Yamaha'nın Güçlü Valf Sistemi): Direkt yarış pistinden aktarılan özellik...
Yamaha'nın Güçlü Valf Sistemi, Dünya şampiyonu Grand Prix motosikletlerimiz için geliştirilmişti. Bu, ivmelenme yanıtından ödün vermemek suretiyle, bütün devir kademelerinde, maksimum beygir gücü için, değişken elektronik egzoz kanalı kontrolü sağlayan bilgisayar kontrollü bir sistemdir.
Mevcut olduğu modeller: Bütün modeller.

D.    Yamaha Süper Sessizlik Sistemi): YSSS'hhhhhhhh...
(YSSS); Yamaha'nın kendisine patentli Süper Sessizlik Sistemidir. Ses yoğunluğu seviyesini azaltmak için, teknik açıdan oldukça gelişmiş bir yöntem. YSSS, aracın fiber gövdesi boyunca yerleştirilmiş ve ustaca imal edilmiş bir rezonatör (titreşim azaltıcılar) dizisini kullanmaktadır. Egzoz ve emme perdeleri, sesi önemli ölçüde azaltmaktadır. Sadece taşıt kullanıcıları değil, aynı zamanda çevredekiler de düşünülmüştür.
Mevcut olduğu modeller: Bütün modeller.

E.    Güçlü Geri Vites:
Kompakt tip, güçlü Geri vites özelliği sayesinde, düşük hızlarda dahi, daha kolay manevra yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Mevcut olduğu modeller: FX Cruiser SHO, FX HO, FZS, VXR modellerinde.

F.    Çok Fonksiyonlu Elektronik Bilgi Merkezi:
Taşıtın hızı, motor devri (RPM), yakıt seviyesi, akü voltajı ve motor çalışma saati hakkında, hızlı bir şekilde bilgi sahibi olmanızı sağlar. "Düşük yakıt seviyesi, düşük yağ basıncı ve aşırı ısınma" gibi alarm düzeneklerinin yanı sıra, arıza tespit fonksiyonuna sahip bir motor kontrol / ikaz lambası bulunur. Tüm bunlara ek olarak, bu tip araçların yer aldığı sektörde, kullanılan yegane sesli uyarı sistemidir.
Mevcut olduğu modeller: FX Cruiser SHO, FX HO, Super Jet, VXR modellerinde.

G.    "Cruise Assist" Hız Ayarlama Sistemi:
Motorununuz hız kontrolünü yapmak için Yamaha'nıın geliştirdiği bu özellik motorunuzun hızının istenilen seviyede kalmasını sağlar. Mevcut olduğu modeller: Sadece FX Cruiser SHO ve FX HO modellerinde.

H.    "No Wake Mode" Dalga Önleyici Mod:
Bu modda motorunuz özellikle kıyıda çevrenizdekileri rahatsız etmeden çalışır. Dalga yapmaz ve düşük devirde çalışır. Mevcut olduğu modeller: Bütün FX Cruiser SHO ve FX HO modellerinde.

İ.    NanoXcel Gövde ve Kabin:
NanoXcel teknolojisi fiber alanında son yıllarda geliştirilen ve ilk kez Yamaha'nın uyguladığı %25 daha hafif aynı zamanda çok daha pürüzsüz bir yüzey sağlayan bunun neticesinde minimum sürtünme direncinde mükemmel bir sürüş keyfi sunar.
Mevcut olduğu modeller: Bütün FX ve VXR modelleri.

İYİ, TEMİZ VE AİLECE YAPILABİLECEK BİR EĞLENCEYE VAR MISINIZ?

"FX Cruiser SHO ve FX High Output"
İster yarışma, taşıma ya da sörf maksatlı kullanmak isteyin, ister ailenizle birlikte enerji düzeyi yüksek bir hafta sonu tatili geçirmek isteyin fark etmez. Bu iki Wave Runner FX modelini bir görmenizde yarar var. Harika MR-1 motorunun sağladığı 220 ve 180 beygir gücü ve inanılmaz derecede hafif, ancak dayanıklı WaveRunner Deniz motosikletleri ile bu modeller, nefes kesen bir "güç / ağırlık" oranı sunmanın gururunu taşımaktadırlar.

Rahat, geriye doğru yatık tasarımlı FX Cruiser High Output modeli ile "sessiz, ekonomik ve çevreye karşı duyarlı" bir deniz taşıtına sahip olacaksınız. Ve ayrıca taşıtınızı, farklı kullanıcılara, ağırlıklara ve su koşullarına uygun tarzda düzenleyebilme imkanına da sahipsiniz.

ORİJİNAL YAMAHA PARÇALARI VE AKSESUARLARI
Dünyada dayanıklılık, güvenilirlik ve performans alanında en büyük üne sahip kişisel deniz taşıtını satın almaya karar verdiğinizde, orijinal Yamaha parçaları ve aksesuarlarının kullanımı da akla oldukça mantıklı geliyor. Çünkü dünya lideri ürünlerimizin ardında yer alan aynı yenilikçi teknoloji, kalite ve yüksek imalat standartları, ürettiğimiz en küçük parça ya da aksesuar için de kullanılmaktadır.

Sizin için üretilmiş geniş Orijinal Yamaha Parça ve Aksesuar yelpazesi iç huzurunuzu arttırır ve WaveRunner'a sahip olmanın keyfini tam olarak çıkarabilmenizi daha da kolaylaştırır.

YAMALUBE:
Yamaha tarafından deniz taşıtları için geliştirilmiş olan bu ileri teknoloji ürünü ve geniş yağ yelpazesi; 2 ve 4 zamanlı yüksek performanslı motorların kullanılacağı olağanüstü koşullara dayanacak şekilde özel olarak imal edilmiştir. Bu ürünler, WaveRunner'ınızın performans ve güvenilirliğinin ebediyen idame edilmesine yardımcı olmaktadırlar.
Yamaha Yetkili Servisinize YAMALUBE markasını mutlaka sorunuz. Kalitede mükemmelliği ifade eden küçük, basit bir kelime ve sonsuz güvene dayalı, iç huzur!

PERFORMANS VE DENGE BİR ARADA: YAMAHA VXR
Yamaha VXR 1.8 litre yüksek çıkışlı Yamaha Marine motoruna sahip, bu 1.812 cc deniz motosikleti, deniz çevrecilik kavramını da en üst seviyede düşünerek üretilmesi amaçlandırılmıştır. Aynı zamanda, yüksek performanslı tek motordur.

4 Zamanlı kategoride en pahalı düzene sahip kurşunsuz benzin ile çalışmak üzere optimize edilmiştir.

Elektronik yakıt pompası, kelebek pozisyon sensörü, düşük yakıt tüketimi ve düşük ile yüksek güç çıkışlı egsoz emisyonuna sahiptir. Özel tasarlanmış tek parça ve kartel silindir sistemine sahip olup, hafif ve iki parçalı tasarımlılara göre daha yumuşak ve muazzam bir motor gücü sağlar.

Çekilebilir algılama anahtarı sayesinde, elektronik anahtar deniz taşıtlarında istenmeyen su zehirlenmesine bağlı olarak motoru koruma, devrik hale geldiğinde derhal motor ve yağ pompasını durdurur.

Yakıt hacim kutusu ise su itici hava filtresi ve alev süzme ile oluşur. SAW ise yüksek performans ile donatılmış kompakt gaz sıvı ayırıcı ve bu motor Yamaha'nın eşsiz ultra kompakt yağlama sistemi ve karter yapısı ile üretilmektedir.

Elektronik kontrollü, değişken ateşleme zamanlaması, tüm gaz pozisyonları ve RPM'de tam ateşleme havası bulunur. Jet pompa tahrik sistemi; üç bıçak paslanmaz çelik fan ile hiper-akış sisteminden üretilir.

Paslanmaz çelik pervanesi, yüksek akım alma kanalı ile performansı düzenler, pompalar YPC30 ile imal edilir.

Ek olarak çok fonksiyonlu elektronik bilgi merkezi, endüstrinin ilk uzaktan kumandalı vericisine sahiptir ve özel olarak tasarlanmış Yamaha güvenlik sistemi ile birlikte, çift iç bükey aynalar, çok rahat konforlu tek parça koltuk, yalıtılmış içecek kutusu ve torpido gözü ve parmak kısma kolu bulunmaktadır.

Yamaha VXR modeli, dünyada ilk gövde ve karina kısımlarında nano teknoloji ile üretim yapılan model olup, bu şekilde mükemmel manevra kabiliyeti, deniz seyri ve konforu sağlar.

.