Acil Deniz

acil deniz  Marmara denizi dahil, hemen her tarafı denizlerle çevrili, kıyılarının uzunluğu 8.300 km’yi aşan ülkemizde, mevcut doğal ve yapılan baraj göllerimizi de dahil ettiğimizde, meydana gelebilecek deniz kazaları, boğulma tehlikeleri, acil rahatsızlık yada hastalıklar gibi insan hayatını tehlikeye düşürecek, hatta sona erdirebilecek durumlarda, acil müdahalede bulunup,“ can kurtarmak” bir insanlık görevi ve hizmetlerin en büyüğüdür.

BURLA A.Ş. Yamaha ve Marine Araçları Departmanı olarak, işte bu sorumluluk duygusundan hareket ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi ve 4 yıl önce bu proje hayata geçirildi.

Proje; güvenli ve pratik kullanıma elverişli deniz araçları ile bu araçlarda görev yapabilecek nitelikte, eğitilmiş insan gücünün kombinizasyonu ile denizde gerçekleştirilen; “ arama-kurtarma harekatı” olarak özetlenebilir.

Proje’de, Yamaha marka deniz motorları ile hareket ettirilen, küçük ve amaca uygun donatılmış tekne ve şişme tip botlar, deniz motosikletleri kullanılmaktadır.

İlk önemli projemiz, yaklaşık 5 yıl önce İ.B.B ile birlikte hayata geçirilen, İstanbul çevresinde ve boğaz kıyılarında yaşanabilecek olan boğulma tehlikesi, arama – kurtarma olaylarına karşı, özel donanımlı Yamaha Deniz motosikletleri ile onları kullanan farklı bir eğitimden geçirilmiş personel ile yine yirmiye yakın istasyondan gerçekleştirilen Deniz Acil Projesi’dir.

Aradan geçen süre zarfında, diğer önemli turistik sahil bölgelerimizde de, farklı yerel idareler ve denizcilik ile ilgili STK’lar tarafından benzer amaçlı yapılar oluşturulmakta ve bizler Marine Departmanı olarak kendilerine gereken her türlü desteği verme gayreti içerisinde bulunmaktayız.

.