YAMAHA RIDING ACADEMY

 

 

 

 

Ürettiği ve kullanıcıya sunduğu her üründe öncelikli olarak güvenliği ön planda tutan YAMAHA, dünya genelinde Yamaha Riding Academy adı altında Yamaha Safety Riding eğitimlerini vermeye başlamıştır. Bu amaçla, ülkemizde de geçtiğimiz yıl (2013) bu eğitimlere başlandı.

Yamaha’nın bu eğitimlerdeki hedefi, kullanılan araçta dikkat edilmesi gereken hususlara önem göstermek, sürüş güvenliğini ön plana almak, çevredeki yüzücü ve diğer araçları rahatsız etmeden eğlenceli bir gün geçirmektir.

Bu amaçla Yamaha Riding Academy Safety Riding eğitimlerinde öncelikle, Deniz Motosikleti hakkında teknik bilgiler, çevre temizliği, kullanımdan önce yapılacak kontroller, uygun ve güvenli kullanım, ileri sürüş teknikleri, oluşabilecek arızalar konusunda bilgiler ve son olarak kullanım sonunda yapılması gereken temizlik ve kontrol bilgileri verilmektedir.

Geçtiğimiz yıl bu eğitimler ülkemizde Alanya, Manavgat, Antalya Kundu ve Bodrum bölgelerinde gerçekleştirilmiş eğitime bölgede faaliyet gösteren Su Sporcuları ve isteyen özel kullanıcılar da katılmış ve başarılı bir şekilde eğitimler tamamlanmıştır.

Önümüzdeki sezon ve daha sonrada devam edecek Yamaha Riding Academy Safety Riding eğitimlerine hepinizi davet ediyoruz.

 

 

 

.